Cumhuriyet Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 24 Mart 2018 Cumartesi


Kullanıcı Adı:
Şifre
Sayıların Toplamı
 
 
 
  Şifremi Unuttum


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

Sayın öğrencilerimiz,

Alttan ders alan öğrencilerin vize notları aktif döneme otomatik aktarılmayacak,

sınava girmeyen öğrencinin notu dersin sorumlusu tarafından girilecektir.

Öğrenciler önceki yıllara ait notlarını Not Listesi menüsünden

Dönem Bilgisini değiştirerek öğrenebilirler.

Şifrede sorun yaşayanlar ve E-Posta bilgisi güncellemek isteyenler

Bölüm Sekreterlerinden yardım alabilir.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

“Cumhuriyet Üniversitesi  Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin 17 nci maddesi gereğince Üniversitemiz öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Tıp Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri  5-9  Şubat  2018 tarihleri arasında, Diş Hekimliği Fakültesi  öğrencileri 22-29 Ocak 2018 tarihleri arasında, diğer öğrenciler ise 29 Ocak-2 Şubat  2018 tarihleri arasında  alacağı dersleri elektronik ortamda seçecek  ve seçtiği dersleri  öğretimin başladığı ilk hafta içinde  danışmanına  onaylattırarak kaydını kesinleştirecektir.  Süresi içinde ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci o yarıyıl derslere ve sınavlara giremez. Bu şekilde kaybedilen süre öğrenim süresinden sayılır.

Devam mecburiyeti olmayan öğrenciler de aynı hafta içerisinde ders seçim ve Danışman onay işlemini yapacaklardır.

Haftalık derslerin toplamı 36 saati geçmemek üzere öğrenciler,   öncelikle alt yarıyıllardan alınmayan ve alıp başarısız olunan dersler varsa onları, daha sonra bulunduğu yarıyıldaki dersleri seçebileceklerdir.

İkinci eğitim öğrencileri ile normal eğitim süresini aşan öğrenciler öğrenim ücreti/katkı paylarının ikinci  taksitini ders kayıt haftasında dersleri seçmeden önce (05 Şubat 2018 tarihine kadar) yatıracaklardır (Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinde ders kayıt işlemleri yıllık yapıldığından katkı payına tabi  olanların  katkı payları da yıllık alınmaktadır).

Öğrenciler öğrenim ücreti/katkı payını bulundukları illerin Ziraat Bankalarının tüm ATM’lerinden okul numarası ile yatırabileceklerdir. Öğrencilerin yatırmaları gereken ücretler Ziraat Bankası ATM’lerine  okul numaraları  ile girildiğinde  görülecektir.