Cumhuriyet Üniversitesi

Öğrenci Bilgi Sistemi
   


 
English 18 Aralık 2017 Pazartesi


Kullanıcı Adı:
Şifre
Sayıların Toplamı
 
 
 
  Şifremi Unuttum


Oturum Açmak İçin Kalan Süre
 
 

Sayın öğrencilerimiz,

Alttan ders alan öğrencilerin vize notları aktif döneme otomatik aktarılmayacak,

sınava girmeyen öğrencinin notu dersin sorumlusu tarafından girilecektir.

Öğrenciler önceki yıllara ait notlarını Not Listesi menüsünden

Dönem Bilgisini değiştirerek öğrenebilirler.

Şifrede sorun yaşayanlar ve E-Posta bilgisi güncellemek isteyenler

Bölüm Sekreterlerinden yardım alabilir.

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

"Cumhuriyet Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği"nin 17 nci maddesi gereğince; Üniversitemiz öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

- Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri; 14-22 Eylül 2017 tarihleri arasında, diğer öğrenciler 14-22 Eylül 2017 tarihleri arasında alacağı dersleri elektronik ortamda seçeceklerdir.

- Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencileri 20-24 Eylül 2017 tarihleri arasında, diğer öğrenciler 20-24 Eylül 2017 tarihleri arasında seçmiş oldukları dersleri Danışmanlarına onaylatacaklardır(Yeni kayıt yaptıran 2017 yılı girişli öğrenciler dahil).

- Devam mecburiyeti olmayan öğrenciler de ders seçim ve Danışman onay işlemini yapacaklardır.

- Haftalık derslerin toplamı 36 saati geçmemek üzere öğrenciler, öncelikle alt yarıyıllardan alınmayan ve alıp başarısız olunan dersler varsa öncelikle onları, daha sonra bulunduğu yarıyıldaki dersleri seçebileceklerdir.

- İkinci eğitim öğrencileri ile normal eğitim süresini aşan öğrenciler öğrenim ücreti/katkı paylarının birinci taksitini danışman onayından önce yatıracaklardır.

- Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinde ders kayıt işlemleri yıllık yapıldığından katkı kayına tabi olanların katkı payları da yıllık alınacaktır.

- Öğrenciler öğrenim ücreti/katkı payını bulundukları illerin Ziraat Bankalarının tüm ATM’lerinden okul numarası ile yatırabileceklerdir. Öğrencilerin yatırmaları gereken ücretler Ziraat Bankası ATM’lerine okul numaraları ile girildiğinde görülecektir. SÜRESİ İÇERİSİNDE DERS KAYDINI KESİNLEŞTİRMEYEN ÖĞRENCİ, O YARIYIL DERSLERE VE SINAVLARA GİREMEZ. BU ŞEKİLDE KAYBEDİLEN SÜRE ÖĞRENİM SÜRESİNDEN SAYILIR.

 

DANIŞMANLARIN DİKKATİNE

- Öğrencilerimizin mağdur olmaması için danışmanlarımızın sürece uygun ve işlemleri zamanında yapmaları gerekmektedir. Öğrencilerin ders onayından sonra danışman hoca tarafından ders kayıt formu çıktısı alınmayacaktır, Banka Dekontu istenmeyecektir.

Öğrencilerin Akademik Takvimde belirtilen sürede; notlarının girilmemesi, yanlış ve eksik girilmesi, ders değişikliği, ders seçiminin onaylanması ve ders kaydının zamanında yapılmaması gibi durumlardan doğrudan dersin hocası ve öğrencinin danışmanı ve öğrenci sorumlu olup, Bilgi İşlem Sistemi (ÖBS), yukarıda belirtilen tarihlerin dışında  kesinlikle açılmayacaktır.

Katkı Payları ve Öğrenim Ücreti Tablosu